Donald Trump, przemawiając w West Palm Beach na Florydzie odniósł się do ataku Hamasu na Izrael, a z jego słów wynikało, że uważa, iż Izrael zbagatelizował zagrożenie i dlatego został zaskoczony przez Hamas. Służba prasowa Ministerstwa Majątku i Stosunków Gruntowych poinformowała, że należący do Wołodymyra Zełenskiego dom – budynek znacjonalizowany przez okupacyjne władze na Krymie – można nabyć w otwartej aukcji. Wypowiedzenie konwencji zapowiedział pierwszy zastępca przewodniczącego Dumy, Aleksandr Żukow. Zapewnia także ochronę języków i kultur mniejszościowych oraz przewiduje prawo do otwierania placówek edukacyjnych dla mniejszości narodowych. Wnioski takie płyną z badania przeprowadzonego przez Łotewskie Centrum Badań Opinii Publicznej.

Urzędnicy administracji i Kongresu powiedzieli NBC, że prośba będzie obejmować również fundusze na produkcję większej liczby broni w celu uzupełnienia zapasów USA. Nie powiedział, co dokładnie wzbudziło podejrzenia Rogozina. W Kirgistanie Putin spotka się z prezydentem tego kraju, Sadyrem Dżaparowem i weźmie udział w gali z okazji 12. To pierwsza oficjalna podróż zagraniczna Putina od czasu wydania nakazu jego aresztowania przez Międzynarodowy Trybunał Karny. Cisza wyborcza dotyczy też kampanii referendalnej, chociaż ograniczenia są inne.

Jako firma
logistyczna z szerokim spektrum obsługiwanych towarów na kilku kontynentach jest
uważana za benchmark nastrojów w gospodarce. O działaniach partyzantów poinformował Serhij Chłań, wiceszef rady obwodu chersońskiego. Chłań nazwał atak partyzantów “symbolicznym” i dodał, że “podniósł on na duchu” Ukraińców znajdujących się pod okupacją. Gubernator obwodu briańskiego, Aleksandr Bohomaz poinformował o zniszczeniu dwóch ukraińskich dronów nad obwodem. Drony miały zostać zestrzelone przez obronę przeciwlotniczą – wynika z wpisu gubernatora w serwisie Telegram.

  • Informacje takie przekazuje gubernator obwodu biełgorodzkiego, Wiaczesław Gładkow.
  • – Ale nie ma oznak, że Putin zrezygnował ze swoich ambicji.
  • Istnieje również prawdopodobieństwo osiągnięcia dużych strat.
  • Podobnie jak większość rozwiniętych państw Polska się wyludnia.

Ten dzień jest hołdem dla czarownic i ich wiedzy, które były prześladowane i palone na stosie. Rytuały i ceremonie są integralną częścią Dnia Czarownicy, symbolizującą połączenie z naturą i światem duchowym. Te praktyki mają ogromne znaczenie kulturowe i wywołują uczucie podziwu i zachwytu u tych, którzy w nich uczestniczą. Służą jako sposób dla czarownic na skorzystanie z ich wewnętrznej mocy, nawiązanie kontaktu z przodkami i komunii z naturalnym światem.

Prawie 2/3 Ukraińców sprzeciwia się wyborom przed zakończeniem wojny

Samozwańcze święto odnosi się do ruchu New Age i przekształca popkulturowe rozumienie terminu “wiedźma”, odnosząc się do jego polskiego źródłosłowu. Nie chodzi bowiem o Babę Jagę z bajek ani czarownicę w spiczastym kapeluszu latającą na miotle, tylko kobietę, która WIE więcej niż inni. Słowo to pochodzi z czasów, kiedy nauka nie była tak rozwinięta, jak teraz i nawet formy zielarstwa mogły być uznawane za magię. Współczesne wiedźmy to osoby kierujące się intuicją, by czynić dobro i pomagać innym. Czy bycie antyszczepionkowcem przypadkiem nie przeczy tej idei? Niestety Kołakowska nie zdradziła, na czym polega świętowanie dnia wiedźmy.

  • Czarownice często były oskarżane o praktyki szkodliwej magii lub zawieranie paktów z diabłem.
  • Od magicznych zaklęć i inkantacji po rolę magii w osobistym umocnieniu.
  • Rolowanie pozycji nie dotyczy tylko inwestorów działających na giełdzie.
  • Jak poinformowała propagandowa agencja RIA Nowosti, zatrzymany był już karany i należał do grupy Wagnera.

Efekt ten jest wyraźniej widoczny na rynkach zagranicznych, gdzie ze względu na płynność wachlarz instrumentów jest dużo większy. W dzień trzech wiedźm inwestorzy, którzy chcą utrzymać pozycję na danym kontrakcie lub innym wygasającym instrumencie finansowym, muszą zmienić swoją pozycję ze starego, wygasającego kontraktu na nowy. Dzieje się to przez zamknięcie pozycji na posiadanym kontrakcie i otwarcie takiej samej pozycji na nowym, mającym termin zapadalności równy kolejnym trzem miesiącom.

Litwa przekaże Ukrainie nowy pakiet pomocy

W piątek na indeksach sektorowych na GPW dominowała
czerwień. Tylko leki (0,39 proc.) i nieruchomości (0,25 proc.) były notowane na
plusie. Najbardziej przeceniono banki (-4,08 proc.), media (-3,7 proc.) i motoryzację (-3,58 proc). Począwszy od leżącego w pobliżu granicy z Rosją Kupiańska, poprzez południowo zachodnie skraje Doniecka po front w zaporoskich stepach.

Stoltenberg chwali Siły Zbrojne Ukrainy. Ale dodaje, że Rosja się nie poddaje

W dzień trzech wiedźm najważniejszym momentem jest godzina trzech wiedźm. Właśnie wtedy zauważalna jest największa zmienność na giełdzie. Dzieje się tak, ponieważ zbliża się czas ustalenia ceny, po której będą rozliczane wszystkie wygasające instrumenty pochodne. Dzień trzech wiedźm odbywa się cztery razy w roku w trzeci piątek marca, czerwca, września i grudnia. Szczególnie ostatnia godzina handlu może doprowadzić do dużej zmienności na rynku, nosi ona nazwę godziny trzech wiedźm.

Byłej premier Julii Tymoszenko (82 proc.) i byłemu prezydentowi Petro Poroszence (73 proc.). Rosyjski prezydent uderzył w USA, oskarżając je o rozpalanie Bliskiego Wschodu poprzez wysłanie w ten region grupy lotniskowców po sobotnim ataku Hamasu na Izrael. Brown wywnioskował to po rozmowach z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i ministrem obrony Rustemem Umerowem. top 9 ciekawych faktów na temat technologii blockchain Tuż przed północą burmistrz Charkowa Ihor Teriechow poinformował o kolejnym ataku w dzielnicy miasta. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, w swoim wieczornym wystąpieniu mówił o rozmowach z sekretarzem generalnym NATO, Jensem Stoltenbergiem, które prowadził w Brukseli. – Rozmawialiśmy o naszych priorytetach w zakresie obronności, naszej współpracy z Sojuszem.

W środę Stany Zjednoczone mogą ogłosić nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy. Media nieoficjalnie informują, co może trafić w ręce ukraińskiej armii, m.in. Pociski fitch pogarsza prognozy dla wzrostu gospodarczego strefy euro i chin do wyrzutni HIMARS, pociski 155 mm oraz granatniki przeciwpancerne AT4. Następnie, datę tę w czasach obowiązywania kalendarza juliańskiego przeniesiono na 25 grudnia.

Wartość niemal wszystkich kontraktów CFD opiera się na wartości kontraktów terminowych. Niektórzy inwestorzy rolują swoje kontrakty dzień wcześniej, aby uniknąć wahań, jakie mają miejsce w dzień trzech wiedźm. W wyniku ostrzału sił rosyjskich, który miał miejsce 11 października w obwodzie charkowskim, trzy osoby zostały ranne – poinformował za pośrednictwem Telegramu gubernator Ołeh Siniehubow. Gubernator obwodu biełgorodzkiego, Wiaczesław Gładkow poinformował, że liczba ofiar nocnego ataku ukraińskiego drona na obwód wzrosła do trzech – trzecią ofiarą jest dziecko. Wcześniej informowano, że pod gruzami domu zniszczonego przez dron znaleziono zwłoki mężczyzny i kobiety. W ataku dwie osoby zostały ranne – obie, w stanie poważnym, znajdują się na oddziale intensywnej terapii.

Rosyjscy hakerzy wyrazili poparcie dla ataku Hamasu na Izrael, zapowiedzieli ataki na izraelskie strony rządowe

W czasie wizyty w stolicy Chin, między 16 a 18 października, Ławrow będzie negocjował z szefem chińskiego MSZ, Wangiem Yi. Iwan Wyhiwśki, szef Narodowej Policji Ukrainy powiedział w wywiadzie dla agencji Interfax-Ukraina, że przynajmniej raz w miesiącu stara się odwiedzać członków brygady MSW “Liut”. Dodał, że niedawno wraz z szefem MSW odznaczył żołnierzy, którzy uczestniczyli w wyzwoleniu Kliszczijiwki. Wyhiwśki dodał, że na co dzień kontaktuje się z dowództwem brygady.

Rogozin poprosił o sprawdzenie wsparcia Fridmana dla Sił Zbrojnych Ukrainy

Niemcy przygotowują drugi zimowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy. Będzie on obejmował systemy obrony powietrznej Patriot i IRIS-T – poinformowało niemieckie Ministerstwo Obrony. W 2022, tak jak i w 2021, miał on miejsce 21 grudnia – czyli dokładnie w tym samym terminie, kiedy zaczęła się astronomiczna zima.

Rosja zintensyfikowała ataki na infrastrukturę krytyczną i jeszcze raz szykuje się, by wykorzystać zimę jako broń. Dlatego musimy zwiększyć nasze wysiłki i utrzymać stały napływ broni i amunicji na Ukrainę – dodał. W ramach kolejnego pakietu pomocy wojskowej Kanada przekaże Ukrainie m.in. Odzież zimową oraz amunicję i sprzęt o wartości jacek schwager – znani handlowcy ok. 25 mln dolarów kanadyjskich (78 mln zł) – podała ukraińska agencja Ukrinform, powołując się na ministerstwo obrony Kanady. Jak poinformowała 11 października regionalna prokuratura, zatrzymano mężczyznę pod zarzutem sprzedaży broni, amunicji i materiałów wybuchowych pozostawionych przez armię rosyjską w obwodzie chersońskim.

Z wpisu Gładkowa w serwisie Telegram wynika, że dron spadł na przedmieściach Biełgorodu niszcząc dwa budynki mieszkalne i uszkadzając kilka innych. Wielu inwestorów, którzy dopiero rozpoczynają inwestowanie na giełdzie, zastanawia się, dlaczego dzień trzech wiedźm ma tak duże znaczenie. Zwiększona zmienność, jaka ma miejsce w trzeci piątek każdego kwartału, jest wynikiem działań graczy giełdowych, którzy za wszelką cenę starają się wpłynąć na ceny instrumentów. Ołeh Kiper, gubernator obwodu odeskiego poinformował, że w nocy rosyjska armia ponownie atakowała obwód odeski dronami-kamikadze.